Дикастерія сприяння цілісному людському розвитку

Послання на Морську Неділю 2017 року

(9 липня 2017 року)

 

Шановні капелани, добровольці, друзі та благодійники Морського апостоляту,

У нашому повсякденному житті ми використовуємо і нас оточують багато об'єктів та виробів, які на певному етапі своєї подорожі до нас перевозяться на суднах. За цими об'єктами нам важко уявити обличчя багатьох мореплавців, які забезпечили бездоганне плавання судна щоби безпечно доставити ці товаридо порту.

На Морську неділю ми є запрошені визнати і висловити свою вдячність цій силі — більш ніж 1,5 мільйонам моряків (більшість з них походять з країн, що розвиваються), які своєю працею та жертвами роблять наше життя більш комфортним завдяки транспортуванню, між народами і через сім морів, майже 90 відсотків товарів.

Хоча їхній внесок є важливим для глобальної світової економіки, багато є проблем, з якими стикаються ці люди, і багато є труднощів, що впливають на їхнє життя та гідність. Тут я хотів би згадати деякі:

Незважаючи на великий прогрес у технологіях, які покращили спілкування між моряками та їхніми близькими, довгі місяці у віддалені від сім'ї все ще залишаються величезними жертвами, які нерідко позначуються негативно на сімейному житті. Матері залишаються поодинці, змушені грати різноманітні ролі для дітей, що ростуть з відсутнім батьком. Важливо, що в нашому пастирському служінні ми приділяємо особливу увагу сім'ям моряків, ініціюючи та підтримуючи створення груп дружин мореплавців для надання взаємної допомоги та підтримки.

Використання соціальних медіа дозволить екіпажу бути на зв’язку з багатьма людьми у всьому світі, але залишить роз’єднаними та ізольованими один від одного на борту, оскільки у віртуальному світі, в якому шукають прихистку у вільний час, ізольовані ми є всі. Наша функція, особливо під час візитів на борт, полягає у спробі створити «людський зв'язок» та посилити «людськікомунікації» між членами екіпажу, щоб запобігти самотності, ізоляції та депресії, що може призвести до самогубства, яке, за даними недавнього дослідження британського P&I Club, є головною причиною смерті мореплавців.

Внаслідок збільшення загрози тероризму нові заходи безпеки в деяких портах дійшли до заборони сходження моряківна берег, а іноді навіть доступу до судна з боку відвідувачів із соціальних служб.Незважаючи на те, що ми усвідомлюємо необхідність зробити порти «безпечним місцем» для людей і товарів, з іншого боку, ми повинні переконатися, що ніхто не буде дискримінованим або позбавленим можливості зійти на берег через національність, расу чи релігію та захищаємо фундаментальне право екіпажів мати «доступ до берегових об'єктів і служб для забезпечення догляду за їхнім здоров'ям і благополуччям» (Конвенція про працю в морському судноплавстві2006 р., розділ 4, правило 4.4).

Незважаючи на прийняття та набуття чинності в серпні 2013 р. Конвенції про працю в морському судноплавстві2006 р., яка встановлює мінімальні міжнародні вимоги щодо прав людини та праці моряків, занадто багато залишається випадків обману екіпажів щодо їх заробітної плати, експлуатації та зловживання ними у їхній роботі, несправедливої криміналізації за морські аварії та полишеності в іноземних портах. Хоча наш обов'язок — надати всю необхідну допомогу та підтримку екіпажам, які зазнають складностей і труднощів, з іншого боку, ми хотіли б закликати всі морські органи влади бути більш пильними та уважними для втручання, щоб запобігти зловживанням та виправити будь-якіправопорушення.

Незважаючи на те, що піратська загроза навколо морських маршрутів зменшилася порівняно з тим, як було кілька років тому, небезпека збройних нападів та викрадення в деяких географічних районах залишається дуже високою. Ми хотіли б закликати морське співтовариство не припиняти охорону та вжити всіх необхідних заходів, які гарантуватимуть безпеку та захист не тільки вантажів, а, головне, екіпажу.

Нарешті, я хотів би зосередити нашу увагу на питанні рибалок та працівників рибного промислу, які будуть темою XXIV Світового конгресущо відбудеться в Гаосюні,на Тайвані,в жовтні цього року.

Як і моряки, рибалки проводять багато часу на морі, часто плавають на риболовецьких судах, які не є мореплавними, їхня професія вважається однією з найнебезпечніших у світі, але вони мають право на меншу заробітну плату та пільги, ніж ті, якими користуються моряки. Риболовецький сектор страждає від випадків торгівлі людьми та примусової праці та незаконного, незареєстрованого та нерегульованого (IUU) рибальства.

Під час конгресу, за допомогою кваліфікованих доповідачів, ми підвищимо наші усвідомлення та увагу до цих конкретних питань; ми будемо зміцнювати нашу мережу з метою посилення співпраці між Морським апостолятом різних народів; ми будемо ділитися ресурсами та найкращими практиками, щоб розвивати специфічні навички, особливо в секторі рибного господарства.

Я оновлюю своє запрошення, щоб цей Конгресвідвідували не тільки експерти, але й ширшеколо капеланів та волонтерів, оскільки риболовля та рибалки є також зацікавленістю Морського апостоляту, а не тільки тих, хто задіяний особисто.

На завершення, давайте попросимо Марію, «Зірку моря», підтримати наше служіння і відданість морякам, рибалкам та їх сім'ям і захищати всіх людей моря, доки вони не дійдуть до «безпечного порту» на небі.

 

Кардинал Пітер К.А. Турксон

Префект

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

Журнал

Поточне число журналу Stella Maris можна завантажити за наступним посиланням:

Stella Maris

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!