Мої дорогі брати і сестри!

Євангелісти, розповідаючи історію Пасхи, починають не з радості Воскресіння, а із смутку за порожньою гробницею. Марія Магдалина та інші жінки рано-вранці приходять, оплакуючи і сумуючи, на могилу Ісуса, щоб намастити тіло улюбленого вчителя. Замість тіла Ісуса вони виявляють порожню гробницю. В жаху вони думають, що хтось вкрав тіло! Лише тоді вони чують сповіщення ангела про Воскресіння Христове: «Нема його тут, бо він воскрес, як ото сам прорік. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав.» (Мт. 28:6) Лише тоді вони "зустрічають воскреслого Христа" –приймають його: «Аж: ось Ісус зустрів їх і каже: “Радуйтеся!” Ті підійшли й кинулися йому в ноги і вклонилися.» (Мт. 28:9). Тільки тоді вони отримують від Ісуса своє призначення: «Тоді Ісус сказав їм: “Не бійтесь! Ідіть і сповістіть моїх братів, щоб ішли назад у Галилею: там мене побачать.” (Мт.28:10).

Тож ми бачимо, що спочатку настає порожнеча, потім настає сповнення. Спочатку настає смуток, потім настає радість. Спочатку настає смерть, потім настає життя. Великдень починається ні з чого і закінчується всім!

Коли ми думаємо про це, ми можемо сказати, що в кожному нашому житті є крихітне відображення Пасхальної історії. Подібно до того, як Великдень починається з порожнечі, так і наше життя починається з порожнечі. Перш ніж ми зробимо перший вдих, ми покликані залишити затишок утроби матері. І щодня після цього у своєму житті, кожного разу, коли ми робимо крок вперед, ми покликані спустошити себе і залишити щось позаду. Перш ніж взяти на себе зобов’язання подружжя у шлюбі, ми покликані відпустити свою залежність. Перш ніж відповісти на поклик покликання або зробити вибір кар’єри(фаху), ми покликані відмовитись від інших можливостей. На кожному кроці життя, щоб отримати нове життя, ми покликані спокійно себе спустошити. Так і в нашому духовному житті.

Порожнеча - частина людського досвіду. Іноді це можна сприймати як біль, але це також може трактуватися як подарунок. Кожен з нас потребує тієї порожнечі в собі: того простору, який створює місце для чогось нового, того простору, який можна відкрити Богові.

Ось чому під час Великого посту, який нещодавно минув, Церква у своїй мудрості попросила нас звільнити себе від гріхів, спокус та щоденних клопотів, які захаращують наше життя. Чому? Для того, щоб звільнити місце для Христа, який сьогодні переможно піднімається з гробниці і заповнює нашу духовну порожнечу обіцянкою, що його Воскресіння приносить кожному з нас - обіцянку вічного життя!

Наше молитовне побажання для кожного з вас сьогодні під час свята Пасхи - щоб невимовна і незрівнянна радість відродження Господа від гробу наповнила наші серця і душі. Нехай ця радість заповнить кожну порожнечу всередині нас, знищить весь біль і страх, переможе всі сумніви і спокуси і залишиться з нами назавжди!

Наше молитовне побажання кожному з вас сьогодні на цьому славному Пасхальному святі полягає в тому, щоб невимовна і незрівнянна радість Воскресіння Господнього з гробу наповнила наші серця і душі. Нехай ця радість заповнить кожну порожнечу всередині нас, знищить весь біль і страх, переможе всі сумніви і спокуси і залишиться з нами назавжди!

Будьте впевнені в моїх молитвах за всіх вас, хто працює на торгових кораблях, розсіяних по світових океанах, а також за ваші сім'ї вдома, які в Україні гостро відчувають вашу відсутність, особливо під час Пасхи. Ми також молимось, щоб Бог усунув бич Коронавірусу з лиця землі. Ми молимось за безпеку тих, хто в найбільшій небезпеці інфікування, ми молимось за якнайшвидше одужання хворих, і молимось за лікарів, медсестер та інших медичних працівників, які щодня ризикують своїм життям, щоб служити своїм хворим братам і сестрам. Нехай наш Воскреслий Господь захистить їх усіх!

Візьмемо наш приклад із святих жінок, які того першого пасхального ранку відвідували гробницю. Приймімо воскреслого Христа, який приходить, щоб заповнити нашу порожнечу, і давайте твердо та з впевненістю своєї віри, словом та ділом поширювати Добру Вістку про Воскресіння у світі!

 

 Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 + Павло

  Морський єпископ Української Греко-Католицької Церкви

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

Журнал

Поточне число журналу Stella Maris можна завантажити за наступним посиланням:

Stella Maris

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!