З приємністю маю за честь ще раз привітати Вас як єпископ-керівник Департаменту Морського Апостоляту Української Греко-Католицької Церкви.

          Наближаючись до святкування дня  народження нашого Господа і Спасителя, Ісуса Христа, запевняю в моїх молитвах за всіх вас, хто працює на торгових суднах, розкиданих світовим океаном, а також за Ваші сім'ї вдома в Україні , які гостро відчувають вашу відсутність у цей час пандемії Covid-19 і особливо зараз в часі Різдва. Нехай Богородиця покриє Вас своїм могутнім Омофором, дасть вам терпіння і направить вас безпечно до своїх домівок та сімей, коли дозволяють обставини.

          З Євангелія ми знаємо, що народження Ісуса дуже глибоко вплинуло на життя тих, хто був його свідком. Йосиф  і Марія були звичайною парою, яка готувалась до нормального подружнього життя, поки ангел Господній не відвідав їх і не змінив усіх їхні плани. Пастухи влаштовувались на звичайну, спокійну  ніч біля  своїх отар, коли ангели раптово заповнили небо над ними, порушуючи їхній сон. І волхви в далекій Персії зосереджувались на своїх книгах і телескопах, коли одинока, яскрава зірка змусила їх вирушити в далеку подорож. Насправді, звістка про народження Ісуса не лише перервала життя цих людей, вона повністю перевернула їх!

          Але кожен з них прийняв це несподіване вторгнення у своє життя, не скаржившись і не впадаючи у відчай. І завдяки цьому вони були винагороджені великим даром: привілеєм бути першими людьми, які пізнали Сина Божого во плоті!

          Пандемія, яка зараз поширюється по всьому світу, також може розглядатися як несподіване та небажане вторгнення у наше життя. Це теж глибоко змінило все наше життя. Через це ми не можемо подорожувати до своїх домів і бути зі своїми близькими в цей особливий час року, коли наші думки звертаються до них. Багато з нас буквально потрапляють у пастку на своїх кораблях, не можуть залишити їх і не можуть спілкуватися з родинами та друзями. Ми сповнені безпорадності та безнадії. Коли все закінчиться?

          Не впадаймо у відчай. Візьмемо наш приклад з Йосифа та Марії, пастухів та волхвів, які не зневірились, а навпаки, прийняли зміни у своєму житті з терпінням та смиренням. І через це вони були винагороджені. Ми теж будемо нагороджені миром і благословенням новонародженої дитини-Христа, якщо проявимо терпіння та наполегливість у цей важкий для всіх нас час.

          Сьогодні я особливо звертаюся своїми думками та молитвами до тих українських моряків, які переживають не лише ізоляцію на своїх суднах, але і фактичне ув'язнення у в'язниці. Ми не забули про Вас, і я молюсь до Пресвятої Богородиці, щоб вона дала Вам сили витримати це неймовірне випробування.

          Пам’ятайте, що з народженням Христа перемагається всякий страх і сумніви, проганяється вся темрява і холод, залишаються  лише світло, тепло, надія і любов новонародженого Еммануїла. Бо з нами Бог! Нехай новонароджений Син Божий благословляє, направляє та захищає кожного з вас, ваші сім'ї та судна, на яких ви працюєте.

 

Христос Народився! Славімо Його!

 

+Павло

Морський єпископ УГКЦ

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

Журнал

Поточне число журналу Stella Maris можна завантажити за наступним посиланням:

Stella Maris

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!