Морський Апостолят в Україні є покликаний опікуватися іноземними моряками які заходять в порти України та українськими моряками які розпорошені по всьому світу та їх сім’ями. На даний момент в світі нараховується близько 1,2 млн моряків з них 30% (360-380 тис., 1 місце по кількості) філіппінці, які на 95 відсотків є католиками, громадяни України займають 4 місце в світі по кількості (75-85 тис. в залежності від сезону) та 1 місце серед громадян європейських країн. Отже схематично нашу діяльність можна поділити на 2 напрямки: зовнішній(опіка над іноземними моряками в українських портах) та внутрішній(праця з українськими моряками та їхніми сім’ями). Оскільки ще не сформована структура, то для більш успішної в майбутньому діяльності ми мусимо паралельно з поточною  діяльністю творити структуру Морського Апостоляту як в Україні так і за кордоном.

Для формування структури мусимо інформувати священиків які служать в українських портах та наших священиків які служать закордоном в портових містах.
На даний момент систематично відвідуються всі кораблі які приходять до порту Одеса(близько 40000 моряків в рік),  але є потреба в відвідуванні портах-сателітах Южному та Іллічівську(також разом близько 40000 моряків в)рік. Для духовної підтримки наших братів та християнського благовістя(все більше моряків з Китаю, Африки та Арабських країн) нам необхідні друкована продукція та тех засоби(3G модеми для зв’язку з домом).

Також на даний момент в портах Керч та Маріуполь є священики які мають бажання до праці з моряками та є попередні контакти з керівництвом портів, тому є нагальна необхідність  у  відвіданні цих портів для налагодження співпраці.

Велика кількість Українських моряків, як було сказано вище, постійно знаходяться в рейсі і систематично є присутні в портах багатьох країн, про що ми знаємо з повідомлень морських капеланів Морського Апостоляту, природнім бажанням представників Морського Апостоляту  є залучення наших священиків, там де вони є, до праці з нашими моряками. Тому є необхідність подорожей в ці країни для налагодження співпраці наших священиків зі структурами Морського Апостоляту.

Великою необхідністю є Інтернет сайт для та про укр. моряків. Через віддаленість від дому та працю в змішаних екіпажах мусить бути своєрідний простір, нехай і віртуальний, де б моряк міг зустрітись зі своїми, а в свою чергу ті хто працює з нашими моряками могли б почерпнути інформацію про ментальність, особливості культури чи навіть нашу нац. кухню.

Католицька місія «Морський апостолят»  є організацією, яка створена з метою душпастирської опіки мореплавців пасажирського, торгового, риболовецького, військового флотів та людей моря.  До людей моря належать:

  • мореплавці і морський персонал;
  • сім’ї та рідні мореплавців-дружини, діти, ті хто проживає, з мореплавцями, хоча фактично не є мореплавці;
  • працівники портів, студенти морських закладів, пенсіонери,працівники бурових веж та нафтових морських платформ та поромів.

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!