Морський Апостолят — це організація Католицької церкви для пастирської опіки людей моря.

Папська рада з пастирської турботи про мігрантів і переміщених осіб, заохочує і координує пастирське піклування про різні категорії «людей в русі»,  несе відповідальність за загальний напрямок діяльності AOS (SM, XIII, 1). Ця рада Римської курії бере участь в турботі Єпископа Риму для всіх церков в пасторальному піклуванні про людський поступ мігрантів, біженців, вимушених переселенців, іноземних студентів, авіаторів і мандрівників, кочівників і перехідних людей усіх видів, а також всього морського персоналу (моряки / рибалки, наземні малі і традиційні рибальські громади, робочі на нафтових вишках і платформах, пенсіонери, студенти морських інститутів і портові робітники-докери) . Це пастирське піклування також включає в себе подружжя, дітей і сім'ї моряків / рибалок і тепер розширює свою діяльність на круїзні судна,  власників яхт, пасажирів і персонал на борту.

Незважаючи на те, що до 1900 року різні католицькі "Місії моряків" працювали над духовним окормленням, соціальною та матеріальною допомогою, відвідуючи екіпажі в портах Лондона, Монреаля, Нью-Йорка, Нового Орлеану та Сіднею, до початку 1920-х,не було офіційного затвердження Морського Апостоляту як такого.

Брат Даніель Шилдс, ТІ,в 1920 році разом із Артуром Генноном і Пітером Ф. Енсоном, які  раніше були натхненні міжнародно орієнтованою групою, для відвідування кораблів, представили конституцію цього руху до Святого Престолу для офіційного затвердження. У своєму листі кардинал Гаспаррі, державний секретар  дав своє схвалення  17 квітня 1922 року. Він передав «схвалення і підтримку" папи Пія XI. До кінця другої світової війни функціонували вже 80 центрів та була створена Міжнародна рада в Римі під наглядом Священної Конгрегація. Остаточне схвалення з боку Святого Престолу прийшли з наданням Морському Апостоляту своїх законів і конституції  21 листопада 1957року .

У 1997 році Папа Іван Павло II, з метою задоволення вимог особливої пастирської допомоги для людей, залучених в комерційне судноплавство і рибальство, - а також їхні родини, портовий персонал і всіх, хто подорожує по морю - оновлює норми видані  Папою Павлом VI в 1970 р.  в Апостольському посланні Motu proprio, Stella Maris.

У 1969 AOS була  одним із членів-засновників ICMA, і з цієї дати більшість християнських товариств та  асоціації, які беруть активну участь у служінні морякам, включилися в екуменічну співпрацю.

Морський Апостолят в УГКЦ є покликаний опікуватися іноземними моряками які заходять в порти України та українськими моряками які розпорошені по всьому світу та їх сім’ями. На даний момент в світі нараховується близько 1,2 млн моряків з них 30 %(360-380 тис.1місце по кількості)філіппінці які на 95 відсотків є католиками, громадяни України займають 4 місце в світі по кількості (75-85тис в залежності від сезону)та 1 місце серед громадян європейських країн. Отже схематично нашу діяльність можна поділити на 2 напрямки: зовнішній(опіка над іноземними моряками в українських портах) та внутрішній(праця з українськими моряками та їхніми сім’ями). Оскільки ще не сформована структура, то для більш успішної в майбутньому діяльності ми мусимо паралельно з поточною  діяльністю творити структуру Морського Апостоляту як в Україні так і за кордоном.

Робота в морській галузі, здається, найважча професія у світі, з найбільшим числом нещасних випадків на виробництві. Крім того, близько 90% торгівлі,  має відношення до перевезень морем. У цьому контексті AOS прагне відповісти на пастирські потреби  людей моря, у будь-якому конкретному місці і часі. Тому треба враховувати постійно мінливі обставини на борту життя моряків і  способи,  як ці умови впливають на родину моряка.

Інший пріоритет AOS, щоб допомогти інтегрувати «морський вимір» в пастирські пріоритети  єпархій, особливо прибережних, щоб  портові парафії та католицькі громади, не поверталися спиною до моря і до її народу.

Моряки як подорожуючі, особливо наші, для нас є під обов’язком прийняття подорожнього, ми ж в свою чергу маємо шанс оновити, прикрасити наші громади через присутність колориту моря який з собою принесуть  ці люди.

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

Magazine

The current number of Stella Maris Magazine can be downloaded at the following link:

Stella Maris Magazine

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!