Морський Апостолят в Україні є покликаний опікуватися іноземними моряками які заходять в порти України та українськими моряками які розпорошені по всьому світу та їх сім’ями. На даний момент в світі нараховується близько 1,2 млн моряків з них 30% (360-380 тис., 1 місце по кількості) філіппінці, які на 95 відсотків є католиками, громадяни України займають 4 місце в світі по кількості (75-85 тис. в залежності від сезону) та 1 місце серед громадян європейських країн. Отже схематично нашу діяльність можна поділити на 2 напрямки: зовнішній(опіка над іноземними моряками в українських портах) та внутрішній(праця з українськими моряками та їхніми сім’ями). Оскільки ще не сформована структура, то для більш успішної в майбутньому діяльності ми мусимо паралельно з поточною  діяльністю творити структуру Морського Апостоляту як в Україні так і за кордоном.

Для формування структури мусимо інформувати священиків які служать в українських портах та наших священиків які служать закордоном в портових містах.
На даний момент систематично відвідуються всі кораблі які приходять до порту Одеса(близько 40000 моряків в рік),  але є потреба в відвідуванні портах-сателітах Южному та Іллічівську(також разом близько 40000 моряків в)рік. Для духовної підтримки наших братів та християнського благовістя(все більше моряків з Китаю, Африки та Арабських країн) нам необхідні друкована продукція та тех засоби(3G модеми для зв’язку з домом).

Також на даний момент в портах Керч та Маріуполь є священики які мають бажання до праці з моряками та є попередні контакти з керівництвом портів, тому є нагальна необхідність  у  відвіданні цих портів для налагодження співпраці.

Велика кількість Українських моряків, як було сказано вище, постійно знаходяться в рейсі і систематично є присутні в портах багатьох країн, про що ми знаємо з повідомлень морських капеланів Морського Апостоляту, природнім бажанням представників Морського Апостоляту  є залучення наших священиків, там де вони є, до праці з нашими моряками. Тому є необхідність подорожей в ці країни для налагодження співпраці наших священиків зі структурами Морського Апостоляту.

Великою необхідністю є Інтернет сайт для та про укр. моряків. Через віддаленість від дому та працю в змішаних екіпажах мусить бути своєрідний простір, нехай і віртуальний, де б моряк міг зустрітись зі своїми, а в свою чергу ті хто працює з нашими моряками могли б почерпнути інформацію про ментальність, особливості культури чи навіть нашу нац. кухню.

Католицька місія «Морський апостолят»  є організацією, яка створена з метою душпастирської опіки мореплавців пасажирського, торгового, риболовецького, військового флотів та людей моря.  До людей моря належать:

  • мореплавці і морський персонал;
  • сім’ї та рідні мореплавців-дружини, діти, ті хто проживає, з мореплавцями, хоча фактично не є мореплавці;
  • працівники портів, студенти морських закладів, пенсіонери,працівники бурових веж та нафтових морських платформ та поромів.

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

Журнал

Поточне число журналу Stella Maris можна завантажити за наступним посиланням:

Stella Maris

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!