Морський Апостолят — це організація Католицької церкви для пастирської опіки людей моря.

Папська рада з пастирської турботи про мігрантів і переміщених осіб, заохочує і координує пастирське піклування про різні категорії «людей в русі»,  несе відповідальність за загальний напрямок діяльності AOS (SM, XIII, 1). Ця рада Римської курії бере участь в турботі Єпископа Риму для всіх церков в пасторальному піклуванні про людський поступ мігрантів, біженців, вимушених переселенців, іноземних студентів, авіаторів і мандрівників, кочівників і перехідних людей усіх видів, а також всього морського персоналу (моряки / рибалки, наземні малі і традиційні рибальські громади, робочі на нафтових вишках і платформах, пенсіонери, студенти морських інститутів і портові робітники-докери) . Це пастирське піклування також включає в себе подружжя, дітей і сім'ї моряків / рибалок і тепер розширює свою діяльність на круїзні судна,  власників яхт, пасажирів і персонал на борту.

Незважаючи на те, що до 1900 року різні католицькі "Місії моряків" працювали над духовним окормленням, соціальною та матеріальною допомогою, відвідуючи екіпажі в портах Лондона, Монреаля, Нью-Йорка, Нового Орлеану та Сіднею, до початку 1920-х,не було офіційного затвердження Морського Апостоляту як такого.

Брат Даніель Шилдс, ТІ,в 1920 році разом із Артуром Генноном і Пітером Ф. Енсоном, які  раніше були натхненні міжнародно орієнтованою групою, для відвідування кораблів, представили конституцію цього руху до Святого Престолу для офіційного затвердження. У своєму листі кардинал Гаспаррі, державний секретар  дав своє схвалення  17 квітня 1922 року. Він передав «схвалення і підтримку" папи Пія XI. До кінця другої світової війни функціонували вже 80 центрів та була створена Міжнародна рада в Римі під наглядом Священної Конгрегація. Остаточне схвалення з боку Святого Престолу прийшли з наданням Морському Апостоляту своїх законів і конституції  21 листопада 1957року .

У 1997 році Папа Іван Павло II, з метою задоволення вимог особливої пастирської допомоги для людей, залучених в комерційне судноплавство і рибальство, - а також їхні родини, портовий персонал і всіх, хто подорожує по морю - оновлює норми видані  Папою Павлом VI в 1970 р.  в Апостольському посланні Motu proprio, Stella Maris.

У 1969 AOS була  одним із членів-засновників ICMA, і з цієї дати більшість християнських товариств та  асоціації, які беруть активну участь у служінні морякам, включилися в екуменічну співпрацю.

Морський Апостолят в УГКЦ є покликаний опікуватися іноземними моряками які заходять в порти України та українськими моряками які розпорошені по всьому світу та їх сім’ями. На даний момент в світі нараховується близько 1,2 млн моряків з них 30 %(360-380 тис.1місце по кількості)філіппінці які на 95 відсотків є католиками, громадяни України займають 4 місце в світі по кількості (75-85тис в залежності від сезону)та 1 місце серед громадян європейських країн. Отже схематично нашу діяльність можна поділити на 2 напрямки: зовнішній(опіка над іноземними моряками в українських портах) та внутрішній(праця з українськими моряками та їхніми сім’ями). Оскільки ще не сформована структура, то для більш успішної в майбутньому діяльності ми мусимо паралельно з поточною  діяльністю творити структуру Морського Апостоляту як в Україні так і за кордоном.

Робота в морській галузі, здається, найважча професія у світі, з найбільшим числом нещасних випадків на виробництві. Крім того, близько 90% торгівлі,  має відношення до перевезень морем. У цьому контексті AOS прагне відповісти на пастирські потреби  людей моря, у будь-якому конкретному місці і часі. Тому треба враховувати постійно мінливі обставини на борту життя моряків і  способи,  як ці умови впливають на родину моряка.

Інший пріоритет AOS, щоб допомогти інтегрувати «морський вимір» в пастирські пріоритети  єпархій, особливо прибережних, щоб  портові парафії та католицькі громади, не поверталися спиною до моря і до її народу.

Моряки як подорожуючі, особливо наші, для нас є під обов’язком прийняття подорожнього, ми ж в свою чергу маємо шанс оновити, прикрасити наші громади через присутність колориту моря який з собою принесуть  ці люди.

Календар

Sea Prayer App

Get it on Google Play

Download on the App Store

 
© 2015 AOS Ukraine
Design by: Creative!